Rozhovor s majitelem firmy

Rozhovor s majitelem firmy

ROZHOVOR S MARTINEM KRAUSEM - majitelem firmy MAKRA DIDAKTA s.r.o.

 

Kdy a proč jste začali vyrábět prvky řady Garden plus?


Již přes 25 let vyrábí naše firma vlastní nábytek pro MŠ. K tomu nabízíme již několik let výrobky na zahrady od jiných firem. Nelíbily se mi dodací lhůty, realizace montáží, nebo mi některé prvky chyběly v nabídce. Po průzkumu v MŠ jsem si vytvořil ucelenou představu, co jim chybí nebo vadí. Jelikož máme vlastní výrobu vybavenou moderními stroji, lákalo mě vyrábět i věci na zahrady. Chyběl jen výběr materiálu. Měl být bezúdržbový, ekologický, hezký a trvanlivý. Ten jsem nakonec objevil v Itálii na dovolené v kempu. Tam již výrobky z něj sloužily 5 let a vše vypadalo stále velmi dobře. Tak jsme se do toho na začátku r.2019 pustili v našem výrobním závodě v Nymburce. Nakoupili HDPE materiál od německého výrobce a udělali první výrobky. Na jejich osazeni do terénu používáme buď KVH hranoly napuštěné protiplísňovým nátěrem nebo WPC bezúdržbové hranoly. Úspěšně naše výrobky prodáváme dnes i do interiéru na stěny. Tam jsme schopni je vyrobit nejen z HDPE materiálu, ale i z masivního dřeva.

 

Kdo vám dává inspiraci, nápady a dělá design?


Inspiraci získáváme přímo z MŠ nebo přicházíme s vlastními nápady. Snažíme se o výrobky, které jsou originální, nové, s využitím i různých nápadů ze stolních her, didaktiky, ekologie apod. Desing řešíme mezi sebou a každý může přijít se svými připomínkami. Nemáme specializované oddělení. Snažíme se vyhovět i požadavkům zákazníků s ohledem na platné normy.

 

Tak když si objednám u vás výrobek, můžu ho mít upravený na přání?


Můžete ho mít v 8 různých barvách, s vlastními nápisy nebo celým vlastním designem s ohledem na technické možnosti výroby a předpisy.

 

Jak dlouho na něj musím čekat a namontujete mi ho?


Každých 14 dní vyrábíme zakázky z minulých dvou týdnů. To znamená, že za cca 5 týdnů montujeme. Přivezeme k Vám výrobek vlastními auty a naši pracovníci ho osadí či zabetonují na místo, které si určíte s ohledem na bezpečnostní normy.
V tabulce je přehledně vidět, co je a není možné a kolik služby od nás stojí. Dopravu kalkulujeme samostatně dle počtu potřebných lidí a vzdálenosti.

 

 

 

 

 

Všechny komentáře