Z jakých materiálů vyrábíme?

Z jakých materiálů vyrábíme?

Z jakých materiálů vyrábíme?

Stejně jako školní jídelna musí pečlivě vybírat suroviny na výrobu jídel pro ty nejmenší, i pro nás hraje velkou roli správný výběr materiálu, ze kterého vyrábíme náš nábytek. V dnešní době se na trhu nachází nespočet druhů surovin a materiálů, přičemž každý má svá pro i proti. Nejdůležitějšími parametry při výběru toho pravého jsou bezpochyby odolnost, životnost, jednoduchost zpracování ale především bezpečnost. Snažíme se využívat takové materiály, díky kterým budeme moci tyto parametry zachovat i u našich výrobků.

LTD – laminované dřevotřískové desky

Jak již název napovídá, výroba LTD desek probíhá laminováním dřevěných třísek pomocí speciální vrstvy z pryskyřice. Jednoduše řečeno, dřevotřísková deska je zalita ochrannou vrstvou, která vytváří obal celé LTD desky a zajišťuje její odolnost vůči mechanickým i chemickým vlivům. Nejčastější využití těchto desek je v koupelnách a kuchyních, neboť díky pryskyřici nedochází k jejich vlhnutí. Nevýhodou těchto desek je, že při mechanickém narušení pryskyřicového povrchu je odkryta dřevotřísková struktura. Proto při výrobě všechny řezané hrany zažehlujeme ABS hranami.      Umakart.png

ABS hrany

Při mechanické úpravě LTD desek dochází k odhalení jejich dřevotřískové struktury. Deska je pak náchylná k poškození příčinou vlhkosti či oděru. Zároveň se tím ztrácí její životnost a především bezpečnost. Proto při každé úpravě LTD desek zažehlujeme její hrany a hrubé povrchy 2mm ABS hranami.

HDPE (High Density Polyethylene)

High Density Polyethylene, v překladu poylethylen s vysokou hustotou, je materiál, ze kterého jsou vyrobené desky, které tvoří základ bezúdržbových produktů řady MAKRA GARDEN. Tyto desky vynikají vysokou odolností, jsou netoxické a vhodné pro přímý styk s potravinami. Desky z HDPE jsou zároveň recyklovatelným materiálem. Jejich bezúdržbovost a odolnost vůči vnějším vlivům vytváří přidanou hodnotu našeho zahradního nábytku.

KVH hranoly

Tyto hranoly, známe také jako konstrukční hranoly, jsou hojně využívány jako stavební prvek pro dřevostavby, pergoly či konstrukce různých objektů. My je využíváme jako nosné konstrukce pro naše zahradní prvky. Díky jejich pevnosti je zajištěna stabilita a bezpečnost výrobků řady MAKRA GARDEN.

Všechny komentáře